Conversky- troška historie

25. června 2008 v 21:38 |  Conversky
"Klasika- conversky jsou skvělé. Nejsou to jenom boty. Je to něco víc- nostalgie a určitý životní postoj. Patrně nikdy nevyjdou z módy a zdá se, že tu vždy bude někdo kdo se bez nich neobejde. 60% Američanů vlastní nebo vlastnilo alespoň jeden pár těchto fenomenálních bot. Jestli jste je nikdy neměly na noze, zkuste je! Ale pozor! Nemají vložku a propouští vodu.
Něco málo z historie:
Historie těchto bot sahá do počátku 20. století, kdy se v Americe začal rozvíjet basketbal. V roce 1908 Marqius M. Converse, bývalý uznávaný manažer firmy na výrobu bot, založil továrnu s názvem Converse Rubber Shoe Company na výrobu gumových bot pro muže, ženy a děti. Od roku 1910 už jeho továrny produkovaly 4000 párů bot denně. Roku 1915 firma začala v velkém vyrábět sportovní boty na tenis. Zlom nastal v roce 1917, kdy basketbal prošel revolucí a Converse Company přestavila první basketbalové boty světa- Converse All Stars.
V roce 1918 obdržel Charles H. "Chuck" Taylor, basketbalový hráč Akron Firestones, své první boty All Stars a podporován firmou Converse předtavil basketbal Američanům v celých Spojených Státech. Zasloužil se tedy o představení této fenomenální hry celé Americe a navíc vyšel firmě Converse skvělý marketingový tah protože spolu s basketbalem se rozšířily i botky All Stars. Chuck Taylor se s firmou Converse oficiálně spojil roku 1921 a poté co v roce 1923 publikoval knihu o prvních 60 letech basketbalu a odučil první baketbalový seminář na univerzitě v Severní Carolině, byl jeho podpis přidán na oficiální znak Converse All Stars, který firma používá dodnes. To znamenalo rozhodující moment v historii bot Converse a zrodila se americká legenda.
Firma Converse také vyrobila boty pro první tým složený pouze z Afroameričanů- New York Renaissance ("The Rens"). The Rens byly průkopníky nové metody hraní basketbalu a jejich pozoruhodné bilanci (2588 výher a pouze 539 proher) se dá jen těžko uvěřit.
V roce 1936 je basketbal poprvé hrán jako oficiální olympijsk sport. Tým USA v botech All Stars porazil Kanadu 19:8 a vyhrál zlatou medaily.

1939- první NCAA turnaj- oba týmy obuty v Converse All Stars.
Po druhé světové válce se gumový materiál na výrobu bot nahradil plátnem a vznikly Conversky s gumovou špičkou velmi podobné těm, které se prodávají dodnes.
Plosím, udělej KLIK!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pussi kikous pussi kikous | 9. dubna 2009 v 22:51 | Reagovat

ju corversky ty nejsuproweksi botecky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama